Premier League

Man. City shumë i fortë për Wolves, regjistron fitoren e 21-të radhazi

Manchester City nuk ka ndërmend të ndalet, pasi mbrëmjen e sotme mposhti Wilves me rezultatin 2-1 dhe regjistroi fitoren e e 16 radhazi në kampionat dhe të 21-tën radhazi në të gjithë kompeticionet ku garon.

“Citizens” dominuan totalisht në “Etihad Stadium”, teksa sfida u zhbllokua në minutën e 15’, kur mbrojtësi i Wolves, Dendocker shënoi në portën e tij. Miqtë provuan të reagojnë dhe barazuan me Coady në minutën e 61-të, por nuk arritën të ruajnë këtë rezultat.

Kjo pasi në minutat e fundit u bë protagonist sulmuesi brazilian Gabriel Jesus, që shënoi dy herë në minutat 80’ dhe 94’, ndërsa mes tyre gjeti rrjetën edhe Mahrez, duke vulosur fitoren e “citizens” me shifrat 4-1.

Pas 27 ndeshjesh të luajtura, Manchester City vrapon drejt titullit kampion, pasi kryeson me 65 pikë, e ndjekur nga Manchester United me 50 pikë, por me një ndeshje më shumë për të zhvilluar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency