FA Cup

Man. City triumfon ndaj Swansea-t në Uells dhe kalon në çerekfinale

Manchester City vijon të konfirmohet si skuadra e momentit në Angli, teksa pas 10 fitoresh radhazi në kampionat, që e kanë shkëputur në krye, ia ka dalë të kualifikohet edhe në çerekfinalet e FA Cup.

Pavarësisht lodhjes së akumuluar në ndeshjen ndaj Liverpoolit të dielën pasdite, trajneri Pep Guardiola nuk u kurseu titullarët as sonte ndaj Swansea, ku “citizens” ia dolën të triumfojnë me rezultatin 1-3.

Kyle Walker zhbllokoi sfidën në “Liberty Stadium” në minutën e 30, pas një asisti të marrë nga spanjolli Rodri, ndërsa më pas në fillim të pjesës së dytë ishin Sterling e Gabriel Jesus që shënuan dy herë brenda 3 minutash, duke vulosur kualifikimin.

Nga ana tjetër Swansea shënoi golin e vetëm me anë të sulmuesit 20-vjeçar anglez Morgan Whittaker në minutën e 80’, por “citizens” menaxhuan mirë lojën dhe nuk u dhanë mundësi vendasve të rihapin takimin.

Sfida e radhës e Manchester City-t do të jetë këtë fundjavë në “Etihad Stadium” përballë Tottenhamit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të të kampionatit anglez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency