Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Man. United, 40 mln euro për Sergi Roberto

Barcelona e konsideron të pashitshëm, por klubet angleze nuk heqin dorë nga Sergi Roberto. Pas interesit të shfaqur nga Chelsea, është Manchester United që ka nisur ofensivën për mesfushorin e Barcës. Djajtë e Kuq i kanë ofruar, Barcelonës 40 milionë Euro për kartonin e Sergi Robertos i cili pëlqehet shumë nga Jose Mourinho për shkak të përshtatshmërisë së tij pasi bëhet fjalë për një futbollist polivalent që mund të luajë në cdo pozicion të mesfushës por edhe në krahun e djathtë të mbrojtjes. Megjithatë me kërkesë të trajnerit Ernesto Valverde drejtuesit e klubit blaugrana kanë refuzuar ofertën e United.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....