Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Man. United arrin marrëveshjen me Barçën për futbollistin holandez

Barcelona dhe Manchester United kanë arritur marrëveshjen për transferimin në “Old Trafford” të mesfushorit holandez Frenkie De Jong. Sipas mediave spanjolle, palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët për një shifër që bashkë me bonuset mund të shkojë deri në 85 milionë euro.

Bëhet fjalë për një mesatare mes 100 milionë eurove të kërkuara nga katalanët dhe 60 milionëve të ofruara fillimisht nga drejtuesit e “djajve të kuq”, të cilët tani do të duhet të bindin edhe holandezin.

Natyrisht këtu misioni do të jetë më i lehtë, pasi vetë trajneri Eric Ten Haag, i cili lancoi De Jong në nivele të larta, do të investohet për ta bindur mesfushorin t’i bashkohet në aventurën angleze.

Nga ana tjetër, te Barcelona vetëm presin me interes që transferimi të kompletohet sa më shpejt, në mënyrë që të arkëtojnë para dhe të lirojnë vend për të federuar të tjerë futbollistë në ekip.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...