Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Man. United e nis me spektakël, 4 gola West Ham-it

Manchester United e nisi me goleadë Premier League duke mundur 4-0 West Ham në “Old Trafford” me Romelu Lukakun që ishte protagonisti i madh duke debutuar me dy gola me fanellën e djajve të kuq. Futbollist,i për të cilin Mourinho shpenzoi 85 milion euro për ta sjellë te djajtë e kuq, tregoi se paratë kanë qenë të investuara mirë, pasi në fillimin e së dytës vuri në kasafortë dhe rezultatin duke i dhuruar të dielën e parë të qeshur tifozëve të United.

Për të kompletuar triumfin e Unitedit në fund menduan dhe Martial e Poga që realizuan të dy dy në 3 minutat e fundit të sfidës, i pari pas një aksioni shumë të bukur ndërsa francezi me një goditje nga jashtë zone. Fillimi i duhur për United, që tani e mbrapa duhet të tregojë në ndryshim nga viti i kaluar se ka dhë vazhdimësi përvecse një start të mirë.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...