Premier League

Man. United fiton dhe parakalon Chelsean, rigjen suksesin edhe Leicester

Manchester United triumfoi me rezultatin e thellë 5-2 përballë Bournemouthit, duke marrë kështu fitoren e tretë radhazi në kampionat, rezultate këto që e ngjitin të paktën përkohësisht në vendin e katërt të renditjes.

“Djajtë e kuq” u befasuan që në minutën e 15’, kur Stanislas shënoi golin e avantazhit për miqtë, por reaguan shumë mirë dhe shënuan tre herë brenda pjesës së parë, me Greenwood, Rashford e Martial, duke marrë avantazhin e sfidës.

Në fillim të pjesës së dytë ishte sërish Bournemouth që provoi të rihapë takimin, duke shënuar golin e dytë me anë të king, që u tregua i saktë nga pika e penalltisë, por ishte e pamundur, sepse të besuarit e Solskjaer shënuan edhe dy herë të tjera me Greenwood e Fernandes, duke vulosur suksesin.

Gjeti fitoren e parë edhe Leicester, që numëronte dy barazime dhe një humbje që prej rinisjes së kampionatit, por që sot triumfoi me rezultatin e pastër 3-0 përballë skuadrës londineze Crystal Palace. Iheanacho dhe dy herë Vardy shënuan në pjesën e dytë për “dhelprat”, duke u dhënë një 3-pikësh me shumë vlerë sa i përket garës për një vend në zonën Champions.

Aktualisht Leicester mban vendin e tretë me 58 pikë, i ndjekur nga Manchester United me 55 pikë dhe Chelsea me 54 pikë, por londinezët e Franck Lampard kanë në dispozicion një ndeshje më shumë, të cilën do ta luajnë sonte në mbrëmje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency