Premier League

Man.United fiton dhe shtyn festën e Man.City-t, “buzëqesh” dhe Everton!

Manchester United shtyn festën e titullit të Manchester City-t me të paktën edhe dy ditë. Djajtë e Kuq triumfuan me përmbysje 1-3 në Villa Park ndaj Aston Villas në një sfidë me dy tablo. Skuadra e Solskjaer e ngushtoi në 10 pikë diferencën me City-n kryesues 3 javë para fundit, por United ka për të rikuperuar edhe ndeshjen e prapambetur ndaj Liverpool dhe për këtë arsye skuadra e Pep Guardiolës nuk mund të festojë ende. Bertrand Traore  i dha avantazhin Aston Villas pas 24 minutash lojë duke krijuar përshtypjen se United do ta kishte mendjen te sfida e së martës ndaj Liverpool, por nuk ishte kështu pasi në harkun e 4 minutave në fillimin e pjesës së dytë skuadra e Solskjaer realizoi dy herë fillimisht me Bruno Fernandes me penallti në minutën e 52-të dhe më pas me Greenwood kaloi në epërsi Manchester United.

Për të vulosur dhe për të blinduar vendin e dytë të United në kampionat mendoi Edinson Cavani i cili konfirmoi momentin e mirë që po kalon duke shënuar golin e 1-3 dhe të 8-in për të në 7 ndeshjet e fundit mes kampionatit dhe Europa League. Mori një fitore të rëndësishme në garën për një vend në kompeticionet europiane edhe Evertoni i Ancelottit që triumfoi 0-1 në sfidën direkte ndaj West Ham brenda në Londër. Fatet e takimit i vendosi një gol i Clavert-Lewin në minutën e 24-t. Everton që ka edhe një ndeshje më pak me këtë sukses u ngjit në vendin e 8-të në kuotën e 55 pikëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency