Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Man. United i përgjigjet City-t, prezanton sulmuesin e talentuar danez

Tashmë është zyrtare. Rasmus Hojlund është futbollisti më i ri i Manchester united, me klubin anglez që e ka prezantuar 20-vjeçarin me anë të një videoje të shkurtër në rrjetet sociale.

Danezi vjen nga Atalanta, pas një sezoni fantastik në Serie A, teksa operacioni për transferimin e sulmuesit në “Teatrin e Ëndrrave” ka kapur shifrën e 85 milionë Eurove, 75 milionë, plus 10 të tjera në formën e bonuseve.

Lojtari ka firmosur një kontratë që do e mbajë të lidhur me “Djajtë e Kuq” deri në vitin 2028, nga e cila do të përfitojë 5 milionë Euro në sezon, shifër kjo mjaft e lartë krahasuar me 600 mijë në sezon euro që përfitonte tek klubi Bergamask. Hojlund ka thënë fjalët e para si një futbollist i Manchester United.

Lexo edhe:

“Nuk është sekret që kam qenë fans i këtij klubi që kur kam qenë fëmijë. Gjithmonë kam ëndërruar të luaj në “Old Trafford” dhe të mbaj veshur fanellën e United. Jam shumë i entuziazmuar nga kjo mundësi që më është dhënë dhe mezi pres të zbres në fushë dhe të shpërblej besimin e klubit”, u shpreh Hojlund.

20-vjeçari sezonin e fundit shënoi 10 gola me fanellën e Atalantës dhe në karrierën e tij ka luajtur më pak se 100 ndeshje, teksa në prezantim u shpreh se i duhet të përmirësohet akoma më shumë.

“Jam ende 20-vjeç dhe është një privilegj për mua që në këtë moshë të luaj për United, megjithatë kam ende punë për të bërë. Është vetëm fillimi i karrierës dhe duhet të përmirësohem që të jem në lartësinë e duhur për ekipin”, tha sulmuesi danez.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...