Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Man. United në kërkim të një sulmuesi, synohet “pyka” e Lyonit

Manchester United duhet të mendojë për një sulmues, duke parë pikëpyetjet e mëdha në lidhje me të ardhmen e Cristiano Ronaldos. Në Francë raportojnë se është zgjuar sërish interesi për sulmuesin e Lyon, Moussa Dembele.

Autori i 21 golave në Ligue 1 ka edhe një vit kontratë dhe me klubin e tij jashtë kompeticioneve europiane, do e dëshironte një transferim në një klub tjetër.

Dembele më parë ka luajtur në Premier League me Fulham dhe sigurisht një klub si Manchester United nuk mund të refuzohet. Për Dembele në Premier League interesohet edhe Southampton, që po kërkon pasuesin e Armando Brojës.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...