Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Man. United, ofertë marramendëse për yllin e Juventusit

Manchester United është duke u rikthyer fuqimisht mes ekipeve më të mira të Europës, nën drejtimin e Jose Mourinhos. Klubi ka shpenzuar shifra tepër të larta për të afruar futbollistë të rinj dhe të fortë, siç ishte rasti i Pogba, Lukaku, etj.

Objektivi i radhës për ‘Djajtë e kuq’, duket se është sulmuesi argjentinas i Juventusit, Paulo Dybala, për të cilin drejtuesit e Manchester United janë të gatshëm të ofrojnë plot 155 milionë paund. Dybala është duke kaluar një formë të shkëlqyer te Juventusi, ku është shndërruar në një makineri golash, me plot 12 të tillë në tetë ndeshjet e para sezonale.

Sponsori kryesor I kalimit të 23 vjeçarit te United, duket se është Paul Pogba, I cili I ka bërë thirrje drejtuesve të klubit anglez që ‘të nxjerrin bllokun e çeqeve’, për të paguar kartonin e argjentinasit. “Nuk jam aspak i surprizuar me formën e Dybala. Unë e thërras gjithmonë ‘Katror R2’, si kombinimi i përdorur në Play Station për të bërë një rrotullim dhe goditur portën, sepse Paulo shënon gjithmonë me atë lëvizje”, u shpreh Pogba para pak ditësh.

Lajme të tjera

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...