Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Man. United prezanton blerjen e parë, zyrtarizohet mbrojtësi i ardhur nga Feyenoord

Manchester United ka zyrtarizuar transferimin e parë në merkaton verore. Tyrell Malacia është lojtari më i ri i “djajve të kuq” dhe menjëherë është vënë nën urdhrat e teknikut Ten Haag. Mbrojtësi ka nënshkruar kontratën e cila do ta mbajë të lidhur në Manchester deri në vitin 2026-të, me opsionin e rinovimit për një vit tjetër.

22-vjeçari në konferencën e prezantimit për shtyp u shpreh shumë i lumtur ku deklaroi se: Është një ndjenjë e jashtëzakonshme të bashkohem me Manchester United. Ky është një kapitull i ri për mua, një ligë e re me bashkë-lojtarë të rinj dhe një trajner të jashtëzakonshëm që na udhëheq. Unë e njoh mjaft mirë Ten Haag pasi jam përballur me të në Eredivisise dhe e di se çfarë kërkon nga lojtarët e tij.

Gjithashtu mbrojtësi ka një premtim edhe për tifozët e Man United…

“Pavarësisht se jam ende i ri dhe do të vazhdoj të përmirësohem, mund tju premtoj tifozëve të United se do të japë më të mirën time sa herë të vesh fanellën e kuqe”, u shpreh Malacia.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...