Premier League

Man. United rikthehet te fitorja, zgjidh në fund ndeshjen ndaj Newcastle

Ndërprerja e kampionatit pēr shkak të Ligës sē Kombeve i ka bërë mirë Manchester United, që ka lënë pas krahëve humbjen 1-6 ndah Tottenhamit dhe ia ka dalë të rikthehet te suksesi, pasi mposhti 4-1 Newcastle-n në transfertë.

“Djajtë e kuq” e nisën keq ndeshjen, me një autogol të Luke Shaw që në minutën e dytë, ndërsa baraspeshën e riktheu Maguirre në minutën e 23-të, pas një gjuajtjeje të saktë me kokë në zhvillimet e një goditjeje nga këndi.

Nē fillim të pjesës së dytë Bruno Fernandes gaboi nga pika e penalltisë, por kur dukej se gjithçka po shkonte drejt barazimit ishte pikërisht fantazisti portugez që shēnoi golin e avantazhit vetëm 4 minuta para fundit të lojës.

Më pas ishin Wan-Bissaka dhe Marcus Rashford që shënuan edhe dy golat e tjerë në minutat shtesë, duke vulosur suksesin e “djajve të kuq”, që ngjiten tashmë në kuotën e 6 pikëve në 4 ndeshje të zhvilluara.

Vendos Sterling, Manchester City mposht me rezultat minimal Arsenalin

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency