Futboll

Man. United spektakolar, 4-0 me Swansean

Manchester United nuk përmbahet në këtë fillim sezoni. Skuadra e Jose Mourinhos regjistroi fitoren e 2-të rradhazi me shifrat 4-0, këtë herë në transfertë ndaj Sëansea-it, duke paralajmëruar rivalët se Djajtë e Kuq në këtë sezon janë vërtetë të frikshëm dhe do të kenë një objektiv të vetëm të fitojnë titullin në Premier League. 8 gola të realizuar dhe asnjë i pësuar me United që në sajë të goleavarazhit më të mirë kryeson bindshëm kampionatin pas 2 ruandeve të para. Kishte plot 110 vjet vjet që Manchester United nuk shënonte minimalisht 4 gola për takim në dy ndeshjet e para të kampionat. Ndërkohë një tjetër e vendosi Romelu Lukaku. Blerja më e shtrenjtë e Djajëve të Kuq me golin e realizuar ndaj Sëansea u bë futbollisti i 5-t në historinë e United që shënon në dy ndeshjet e tij të para me Manchesterin në Premier League, pas Ibrahimovic, Martial Machedas e francezit Louis Saha. Në Liberty Stadium në Uells sfida nuk nisi në mënyrën më të mirë për Red Devils, që në minutat e para krijuan pak për të shënuar. Megjithatë pak sekonda përpara pushimit goli i avantazhit për skuadrën e Mourinhos erdhi nga prapavija me mbrojtësin nga Bregu Fildishtë Eric Baily që arriti të devijonte drejt rrjetës topin e kthyer nga traversa pas goditjes me kokë të Pogba. Pjesa e dytë foli në favor të United që nga minuta e 80-të në të 84-tën, në vetëm 3 minuta e 41 sekonda lojë shënoi dhe 3 herë të tjera për ti bërë më të mëdha përmasat e kësaj fitoreje. Fillimisht ishte Lukaku që i asistuar nga Mkhitaryan nuk fali, ndërsa më pas rradhën për të mposhtur portierin e vendasve Fabianski e kishte Pogba që me një parabol të bukur i coi shifrat në 0-3, pas një tjetër asisti të mesfushorit armen. Për të vulosur rezultatin mendoi Martial ndërkohë që lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall mesfushori Nemanja Matic.

Ndryshe nga United, Arsenal nuk mundi dot t’i bënte dy fitore në dy javë me topcinjtë që u mundën 1-0 nga Stoke City, në një ndeshje kun vendosi një gol i Jeses në minutën e 47-të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency