Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Man. UTD mes rinovimit të komplikuar të De Geas dhe zëvendësimit me portierin e Leeds

Në fund të sezonit skadon kontrata që lidh David de Gea me Manchester United.

Megjithatë, sipas raportimeve nga mediet britanike, klubi anglez dëshiron të përpiqet të bindë portierin spanjoll të qëndrojë, duke i ofruar një rinovim me një pagë të rritur, që shkon në 250,000 paund në javë, ose 13 milionë paund në sezon.

Operacioni është i vështirë, sepse duket se De Gea kërkon një ndryshim peizazhi, prandaj edhe “Djajtë e Kuq” po shikojnë përreth dhe emri që ka rënë në radarët e United është ai i Illan Meslier, portierit 22-vjeçar të Leeds, i cili shihet si një zëvendësues i mundshëm.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...