Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Manaj nis një avanturë të re te Granada

Rey Manaj nis një avanturë të re te Granada. Punë e kryer sipas ekspertit italian të merkatos Gianluca di Marzio që njoftoi në faqen e tij transferimin e sulmuesit të Kombëtares Shqiptare në Segunda Divizion. Natyrisht që te Interi që disponon kartonin e lojtarit është e pamundur të mendohet që në këtë periudhë Manaj të gjejë hapësira dhe huazimi i tij ishte dicka e detyrueshme për klubin që gjithsesi beson te aftësitë e 20 vjecarit. Për këtë arsye edhe pse Granada ka opsionin e blerjes së kartonit pas huazimit, te Interi kanë ruajtur opsionin e të drejtës për ta riblerë më pas sërish futbollistin shqiptar.

Gjithsesi është e pamundur të parashikosh se cfarë do të ndodhë pas një viti, pasi për Manajn tanimë është e rëndësishme të shfrytëzojë këtë shans të ri në tokën spanjolle, aty ku Granada synon këtë vit ringjitjen në Primera, prej nga ku u rrëzua verën e kaluar duke e përfunduar kampionatin në vendin e 20. Te Granada Manaj pritet të ketë hapësirën e nevojshme për të fituar akomë më tepër eksperiencë dhe për të lënë pas aventurat jo dhe aq pozitive të përjetuara në sezonin e fundit ku u huazua për pjesën e parë të kampionatit te Pescara dhe më pas te Pisa në Serie B. Performanca e sulmuesit te Granada do të jetë vendimtare edhe për shanset e sulmuesit për të rifituar një ftesë në Kombëtare, aty ku Panucci e ka bërë të qartë që në fillim se nuk toleron probleme që kanë të bëjnë me disiplinën.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...