Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Manaj rikthehet te goli, shënon ndaj Salernitanës së Veselit

Jo vetëm rolin e titullarit, tashmë Rey Manaj është kthyer edhe në një prej lojtarëve më të rëndësishëm të skuadrës së Spezias.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka shënuar golin e barazimit të përkohshëm në ndeshjen me Salernitanën që është duke u zhvilluar në kuadër të raundit të 24 të Seria A.

Ishte ekipi i Frederik Veselit, i cili në këtë përballje nuk luan për shkak të kartonëve, ai që mori avantazhin në minutën e 3’ me anë të golit të Verdi.

Megjithatë në minutën e 11’ lojtari nga Lushnja mundi që të barazonte shifrat, duke goditur nga pika e bardhë e penalltisë. Barazim, i cili po ashtu zgjati shumë pak, pasi Salernitana në minutën e 16’ mori sërish avantazhin falë dopietës së Verdi.

Ndër të tjera duhet theksuar se që pas trasferimit nga ekipi i Barcelonës, Manaj e ka gjetur veten mirë dhe është kthyer në një prej emrave kryesor të ekipit italian, ndërsa ky është goli i dytë në me Spezian në Seria A, pasi më parë ka realizuar edhe ndaj Sassuolos më 5 dhjetor.

 

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...