Futboll

Manaj shënon dhe fiton “derbin shqiptar” me Sadikun e Baren, shënon edhe Memushaj

Rei Manaj ka shënuar një gol në minutën e 66’ të sfidës mes Albacetes së tij dhe Malagës së Armando Sadikut e Keidi Bares, duke i dhënë tre pikët ekipit të tij dhe duke fituar “derbin shqiptar” me shokët e Kombëtares.

Të tre futbollistët shqiptarë ishin në fushë gjatë gjithë ndeshjes, duke zhvilluar lojë mjaft të mirë në tërësi, por ishte pikërisht lushnjari që bëri diferencën, me golin vendimtar të shënuar në pjesën e dytë.

Ky ishte goli i parë sezonal për Manajn në Secunda Division, ndërsa sulmuesi tjetër i kuqezinjve, Armando Sadiku gjeti rrjetën javën e kaluar për Malagën.

Një tjetër futbollist i Kombëtares Shqiptare ka gjetur golin sot edhe në Serinë B italaine, bëhet fjalë për fantazistin Ledian Memushaj ,që shënoi golin e vetëm të Pescarës, në barazimin 1-1 në shtëpi ndaj Virtus Entellës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency