Premier League

Manchester City-Chelsea, ora 18:30, “Sky blues” gati hapin shampanjën e titullit

Moszhvillimi i ndeshjes Manchester United-Liverpool vetëm e ka shtyrë festën e titullit të Manchester City-t. Me një sukses kundër Chelsea-s, sot, në orën 18:30, Pep Guardiola do të kurorëzohej kampion i Anglisë për herë të tretë, duke arritur José Mourinhon dhe Arsene Venger.

Sidoqoftë, nuk do të jetë e lehtë kundër një Chelsea me të cilin Citizens do të përballen edhe më 29 maj në finale e Championsit, që do të zhvillohet në Stamboll.

Të dyja skuadrat u përballën edhe më 17 prill, në Wembley, në gjysmëfinalen e FA Cup, e fituar nga blutë e Londrës me gol të Ziyech.

Një rezultat i mirë do të lejonte Chelsea-n të blindonte vendin e katër në Premier, një pozicion që duhet të ruhet me çdo kusht si plan B, nëse nuk arrihet suksesi në finale e Championsit.

Guardiola mund t’i japë Agüero pasarelën në majë të sulmit, me Mahrez dhe Sterling që mbështesin krahët. Në mesfushë do të rreshtohen Rodri, Gündoğan dhe De Bruyne. Katër mbrojtësit e mundshëm janë Joao Cancelo dhe Mendy nga krahët e Ruben Dias dhe Laporte në qendër. Ederson, titullar mes shtyllave.

Tuchel e ka me dyshim aktivizimin e Werner: Trajneri gjermani mund t’i bëjë vend bashkatdhetarit të tij, Havertz, i mbështetur nga Mount dhe Pulisic. Jorginho dhe Kanté të paprekshëm në mes të fushës, James dhe Alonso nga krahët, kurse Zouma, Thiago Silva dhe Rüdiger do të formojnë treshen e mbrojtjes para portierit Mendy.

Formacionet e mundshme:

Manchester City (4-3-3): Ederson; Joao Cancelo, Ruben Dias, Laporte, Mendy; Rodri, Gündoğan, De Bruyne; Mahrez, Agüero, Sterling.

Chelsea: (3-4-2-1): Mendy; Zouma, Thiago Silva, Rüdiger; James, Jorginho, Kanté, Alonso; Mali, Pulisic; Havertz.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency