Premier League

Manchester City jashtë kupave të Europës, vjen vendimi i Guardiolës

Manchester Cityt i është hequr e drejta për të garuar në kompeticionet europiane në dy sezonet e ardhshme nga ana e UEFA-s, ndërsa tani rrezikon edhe titullin e vitit 2014, pasi edhe Federata Angleze po heton për shkeljet e Fair Play-t Financiar.

Klubi anglez ka apeluar vendimin dhe pret që të marrë një përgjigje pozitive, ndërsa ndonëse është paralajmëruar për një eksod te “qytetarët”, mediat britanike kanë konfirmuar se Pep Guardiola ka premtuar besnikëri.

Trajneri spanjoll mësohet se ka kontaktuar drejtuesit e klubit dhe i ka garantuar ata për qëndrimin deri në verën e 2021-shit, edhe nëse skuadra nuk do të luajë në kompeticionet europiane, pra nëse nuk do t’ia dalë në apel.

Për Guardiolën kanë shprehur interes skuadra të ndryshme si Juventusi, Paris Saint Germain apo Barcelona, por duket se tekniku është i gatshëm të respektojë kontratën me City-n, për t’u larguar më pas verën e ardhshme me parametra zero.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency