Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Manchester City kërkon transferimin e Sane te Liverpool, zbulohet arsyeja pse

Më shumë se Liverpool duket se është Manchester City që po e kërkon transferimin e Leroy Sane në Premier League.

City dëshiron që sulmuesi i Bayern Munich të bashkohet sa më shpejt me “The Reds”. Mediet britanike zbulojnë se pas kësaj dëshire të Manchester City-t qëndrojnë 8 milionë paund.

Lexo edhe: 

Nëse Sane do të transferohet, atëherë edhe City do të përfitojë % e vetë nga kartoni i sulmuesit që dikur ka qenë në pronësinë e tyre.

Pasi mbërriti në Bavari në vitin 2020 e deri më tani, Sane ka shënuar 44 gola në 142 ndeshje të luajtura për kampionët gjermanë.

Megjithatë pas katër sezonesh rrugëtimi i tij në Bundesliga mund të përfundojë, me Klopp që synon të fokusohet shumë tek ai për të vazhduar rindërtimin e skuadrës së “The Reds”.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...