FA Cup

Manchester City me “5 yje”, si shëtitje ndaj Burnley-t

Mancester City e pati si shëtitje përballjen me Burnley-n në raundit e katërt të FA Cup. Skuadra e Pep Guardiolës dëfreu publikun në “Etihad Stadium” me një fitore të thellë 5-0, duke u kualifikuar për në fazën e 1/8-ave.

Gjatë pjesës së parë u shënua vetëm gol, që mban firmën e Gabriel Jesus, por në fraksionin e dytë Citizens e rritën ndjeshëm ritmin duke realizuar edhe katër gola të tjerë me Bernando Silvan, Kevin De Bruyne, Sergio Agueron (11-metërsh) dhe autogolin Kevin Long.

Në FA Cup, nëse sfida përfundon në barazim atëherë luhet takimi i kthimit në fushën kundërshtare. U kualifikuan gjithashtu Derby, Watfordi, Doncasteri dhe Swansea, ndërsa katër takime të tjera përfunduan barazim.

 

Rezultatet:

Accrington – Derby           0-1

Brighton – West Brom       0 – 0

Doncaster – Oldham         2-1

Manchester City – Burnley          5-0

Middlesbrough – Newport Co     1 – 1

Newcastle – Watford        0-2

Portsmouth – QPR 1-1

Shrewsbury – Wolves       2-2

Swansea – Gillingham       4-1

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency