Premier League

Manchester City mposht Evertonin dhe shkon +10 nga “Djajtë e Kuq”

Manchester City i pandalshëm drejt rikthimit te titulli kampion në Premier League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola fitoi 1-3 në fushën e Evertonit në ndeshjen e prapambetur që duhej të zhvillohej në dhjetor, por që u shty për shkak të infektimit disa lojtarëve të Citizens me COVID-19.

Në “Goodison Park”, pjesa e parë u mbyll pa fitues, por me dy gola të shënuar. Fillimisht zhbllokoi rezultatin Foden (32’), ndërsa vendësit u kundërpërgjigjen me rrjetën e Richarlison (37’).

Në pjesën e dytë i ndie qartë diferenca në cilësi, me Mahrez që realizoi në të minutën e 63-të golin për 2-1 ndërsa fitoren e Citizens e vulosi B. Silva në minutën e 77-të.

Manchester City me këtë sukses krijon një shkëputje prej 10 pikësh ndaj dy ndjekësve më të afërt, Manchester United dhe Leicester City.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency