Premier League

Manchester City në telashe, kërkohet pezullimi nga UEFA

Dhoma e Hetimit të Organit të Kontrollit Financiar të Klubeve në UEFA ka referuar për gjykim çështjen e Manchester City-t në lidhje me shkeljen e rregullave të Fair Play-t Financiar. Lajmi është dhënë nga vetë organi më i lartë i futbollit europian nëpërmjet një komunikate ku argumentohet edhe vendimi “për shkelje të mundshme të rregullave të Fair Play-t Financiar, që janë bërë publike në medie të ndryshme.” Bëhet fjalë për sponsorizime fiktive, që në realitet kanë injektuar para nga aksionari kontrollues.

Në njoftim shkruhet se “UEFA nuk do të bëjë komente të tjera për çështjen në fjalë, derisa të merret një vendim nga Dhoma Gjyqësore e Ogranit të Kontrollit Financiar të Klubeve. Ditët e fundit është raportuar se ka qenë vetë UEFA që ka kërkuar përjashtimin e Manchester City-t nga kupat e Europës, si sanksion për shkeljet e Fair Play-t Financiar. Gjithçka lidhet me dokumentet e zbuluara nga Fooball Leaks.

Në shënjestër janë sponsorizimet, që, në fakt, kanë injektuar si kapital nga aksionari kontrollues. 149.5 milionë paundë janë garantuar nga Abu Dhabi deri në vitin 2012 dhe 57 milionë të tjera në vitin 2013.

Në një reagim për këtë çështje, klubi i Manchester City-t shkruan se është shumë i zhgënjyer, por jo i çuditur nga ky njoftim, dhe shpreh bindjen e një zhvillimi pozitiv, kur të gjykohet nga një trupë e pavarur. City i konsideron akuzat të rreme, duke shtuar se vendimi për gjykim përmban interpretime të gabuara dhe armiqësore ndaj klubit anglez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency