Premier League

Manchester City shpërblen mesfushorin portugez, i rinovon kontratën për 6 vite

Pas fitores me goleadë në Ligën e Kampionëve përballë Schalke 04, Manchester City ka vendosur të shpërblejë me rinovim, mesfushorin portugez Bernardo Silva.

Kështu pasditen e sotme klubi anglez ka njoftuar se kontrata e re me mesfushorin Bernardo Silva do të zgjasë deri në vitin 2025, pra për 6 sezonet e ardhshme.

Mesfushori ka luajtur 40 ndeshje deri në këtë pikë të sezonit aktual me Manchester City-n dhe ka arritur të shënojë edhe 9 gola, duke treguar një formë mjaft të mirë, ndërsa janë përmirësuar edhe përfitimet e tij ekonomike në kontratën e re.

“Jam shumë i lumtur që jam pjesë e Manchester City-t. Luaj për një klub ideal për të realizuar ambiciet e mia dhe jam i vlerësuar që mu ofrua zgjatja e kontratës”, tha portugezi.

Bernardo Silva iu bashkua Manchester City-t në verën e 2017-ës, pasi klubi anglez pagoi plot 50 milionë euro në arkat e Monacos.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency