Premier League

Manchester City “shtyp” edhe Arsenalin, Morata ndëshkon M. United dhe shpëton Conten

Manchester City është thjesht një makineri golash në Premier League. Skuadra e Pep Guardiolës mposhti 3-1 Arsenalin në “Etihad”, duke koleksionuar fitoren e 10-të në 11 ndeshje. Kevin de Bruyne realizoi që në minutën e 19-të, duke i dhënë një drejtim të pakthyeshëm sfidës, ndërsa në fillim të pjesës së dytë Aguero i coi shifrat në 2-0 me golin e tij të 179-të me fanellën e City-t. Lacazzete rihapi përkohësisht takimin në minutën e 69-të, pasi 5 minuta më vonë Gabriel Jesus realizoi të tretin për ekipin e tij dhe të fundit të sfidës. Më këtë sukses Manchester City shkon në kuotën e 31 pikëve, ndërsa Arsenali mban vendin e 6-të me 12 pikë më pak se “Cityzens”.

Antonio Conte i tregon “dhëmbët” Jose Mourinhos në momentin më të vështirë të tij të Chelsea në këtë sezon. “Blutë” e Londrës triumfuan 1-0 ndaj Manchester United në sfidën që për shumëkush konsiderohej e fundit për trajnerin italian. Conten e shpëtoi “benjamimi” i tij, Alvaro Morata, që realizoi golin e vetëm të kësaj superpërballjeje në minutën e 55-të. “Djajtë e Kuq” provuan gjithcka në minutat e mbetura për të shënuar të paktën një gol, por mbrojtja e hekurt e Chelsea-t dhe portieri Courtois nuk lejuan prekjen e rrjetës. Një rezultat që gëzon edhe Manchester City-n, që krijon një distancë prej 8 pikësh me rivalët ndërqytetas.

Realit të Madridit i shënoi plot 3 herë, por ndaj Crystal Palace në Premier League, Tottenhami është treguar i kursyer. Skuadra e Pochettinos ka marrë 3-pikëshin falë një fitoreje me rezultatin minimal 1-0, ndërsa autori i golit ishte Son Heung-Min, në minutën e 64-t.

Sfida tjetër mes Evertonit dhe Watfordit përfundoi në barazim 2-2.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency