Premier League

Manchester City triumfon ndaj Leicester, titulli kampion më pranë

Manchester City “vrapon” drejt titullit kampion dhe duket i vendosur të mbyllë sa më shpejt llogaritë, pasi ka marrë një tjetër fitore, këtë herë me shifrat 0-2 në transfertën e vështirë ndaj Leicester.

Pjesa e parë ishte me një ritëm më të ulët sesa pritej, dhe “citizens” kërcënuan dy herë me De Bruyne nga goditja e dënimit dhe Mahrez në një zbritje të shpejtë, por në të dy rastet Schmeichel bëri mirë detyrën e tij.

Në minutën e fundit të pjesës së parë ishte sulmuesi anglez Jamie Vardy që arriti të dërgojë topin në rrjetë, por anësori ndali festën, duke akorduar një pozicion jashtë loje, ndërsa vendimi i tij u konfirmua në heshtje edhe nga VAR-i.

Sfida u zhbllokua në minutën e 58’, kur mbrojtësi francez Benjamin Mendy, i ndodhur në vendin e duhur brenda zonës së rreptësisë, lëshoi një gjuajtje të menjëhershme me të djathtën dhe dërgoi topin në rrjetën e portës së Schmeichel.

Më pas trajneri Guardiola hodhi në fushë edhe anglezin Sterling, që në minutën e 74-t shërbeu saktë për brazilianin Gabriel Jesus, i cili mposhti për herë të dytë portierin e Leicester dhe vulosi suksesin për “citizens”.

Deri në fund rezultati mbeti i pandryshuar dhe Manchester City u ngjit në kuotën e 74 pikëve, plot 17 më tepër se United i vendit të dytë, ndërsa Leicester mbetet në vendin e tretë me 56 pikë që i japin komoditet për ruajtjen e një vendi në zonën Champions.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency