Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Manchester United, 15 ditë për të nënshkruar me qendërmbrojtësin

Manchester United dhe klubet  tjera të rëndësishme evropiane do të kenë në dispozicion një kohë të kufizuar për të nënshkruar me Kim Min-Jae.

Trajneri i “Djajve të Kuq” u ka kërkuar drejtuesve afrimin e 26-vjeçarit për të përforcuar mbrojtjen, ku as Lindelof dhe as Maguire nuk po e bindin trajnerin holandez.

Lexo edhe: 

Megjithatë, siç zbulohet nga “La Gazzetta dello Sport”, koreano-jugori, i cili mbërriti te Napoli këtë verë nga Fenerbahçe në këmbim të 18 milionë eurove, ka një klauzolë largimi prej 45 milionë eurosh.

Mirëpo kjo klauzolë do të jetë e aktivizuar për vetëm 15 ditë gjatë verës, më tej çmimin do t’ia vendosë klubi napolitan.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...