Premier League

Manchester United e mbyll me nder, ja verdiktet e kampionatit anglez

Manchester United rikthehet në Champions League. “Djajtë e Kuq” siguruan pjesëmarrjen në kompeticionin më të rëndësishëm për klube në javën përmbyllëse të Premier League-s, pas fitores 0-2 në “King Power Stadiumit” ndaj Leicester City-t, që ishte rivali i drejtpërdrejtë për vendin e katërt. Në fakt, skuadra e Ole Gunnar Solskjaer e mbylli kampionatin në vendin e tretë me 66 pikë, aq sa Chelsea, por me golaverazh më të mirë. Golin e parë të këtij takimi e shënoi Bruno Fernandes nga pika e bardhë e penalltisë ndërsa në shtesë një gafë e portierit Schmeichel i dha mundësinë Lingardit të mbyllte përfundimisht llogaritë.

Nuk i la asgjë rastësisë Chelsea, që iu imponua 2-0 Wolves në “Stamford Bridge” me gola të Mason Mount dhe Oliver Giroud në fundin e pjesës së parë. I shpëton rënies nga kategoria Aston Villa, që barazoi 1-1 me West Hamin, ndërsa Arsenali sanksionoi rënien e Watfordit, që e mposhti 3-2 në “Emirates”. Bournemouthit nuk i mjaftoi suksesi 1-3 në fushën e Evertonit për mbijetesë, ndërsa Tottenhami, me barazimin 1-1 në fushën e Crystal Palace siguroi pjesëmarrjen në Europa League sezonin e ardhshëm. E mbyllin me fitore Premier League-n dy kryesuesit, Liverpool dhe Manchester City. “The Reds” iu imponan 1-3 Newcastle, ndërsa Citizens shktaërruan 5-0 Norwichin e vendit të fundit.

Për të konluduar, verdiktet përfundimtare të Premier League-s janë këto: Liverpooli (kampion), Manchester City, Manchester United dhe Chelsea në Champions, Leicester City dhe Tottenhami në Europa League, ndërsa Norwichi, Watfrodi dhe Bournemouthi bien në Championship.

Java 38

Arsenal – Watford      3-2

Burnley – Brighton   1-2

Chelsea – Wolves             2-0

Crystal Palace – Tottenham     1-1

Everton – Bournemouth   1-3

Leicester – Manchester Utd     0-2

Manchester City – Norwich    5-0

Newcastle – Liverpool     1-3

Southampton – Sheffield Utd  3-1

West Ham – Aston Villa    1-1

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency