Premier League

Manchester United e nis me blof, Crystal Palace e turpëron në “Old Trafford”

Manchester United e nis me blof sezonin në Premier Legaue. “Djajtë e Kuq” u turpëruan 1-3 në “Old Trafford” nga Crystal Palace në sfidën e vlefshme për javën e dytë, duke hedhur dyshime të forta për forcën që do të ketë skuadra e drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer në garën për titullin kampion përballë Liverpoolit, City-t, Chelsea-t dhe Arsenalit.

E vetmja notë pozitive për United ishte debutimi me gol i holandezit Donny van de Beek, i cili u hodh në fushë në minutën e 67-të në vend të Pogbasë dhe pas vetëm 13 minutave në fushë tundi rrjetën.

Futbollistët miq, të drejtuar nga një ekspert si Roy Hodgson, i befasuan “Djajtë e Kuq” që në minutën e 7-të me golin e Townsend. Reagimi i futbollistëve të United nuk ishte i mjaftueshëm për të ndryshuar rrjedhën e ndeshjes. Në minutë minutën e 72-të Ayew humbi një 11-metërsh për Crystal Palace, por vendësit nuk e kthyen në avantazh psikologjik këtë episod, përkundrazi vetëm pak minuta më pas u ndëshkuan nga një ish si Zaha, që këtë radhë e ktheu në gol penalltinë e dytë të fituar nga miqtë.

Goli i holandezit van de Beek dha përshtypjen e rremë se Manchester United mund të bënte përmbysjen e madhe por nuk ndodhi kështu, sepse Zaha gjeti golin e dytë personal, atë të rezultatit përfundimtar 1-3 në minutën e 85-të.

Probleme të mëdha për Manchester United si në mbrojtje dhe në sulm. Solskjaer duhet të ndërhyjë menjëherë, ndryshe do të ketë surpriza të tjerë të pakëndshme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency