Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Manchester United gjen gjuhën e përbashkët me argjentinasin, gati rinovimi

LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 13: Alejandro Garnacho of Manchester United celebrates scoring their side's second goal during the Premier League match between Fulham FC and Manchester United at Craven Cottage on November 13, 2022 in London, England. (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Manchester United ka arritur marrëveshjen me talentin 18-vjeçar Alejandro Garnacho. Kështu raporton gazeta “AS”, sipas së cilës sulmuesi i ri, i cili numëron 2 gola dhe 4 asistime në 20 ndeshje është i gatshëm të rinovojë kontratën me “Djajtë e Kuq” deri në verën e vitit 2028.

Lexo edhe

Burimet bëjnë me dije se gjithçka do të zyrtarizohet shumë shpejt, ndërsa për argjentinasin kishte disa oferta në merkaton e janarit, por tani ai ka vendosur për të ardhmen e tij dhe do të qëndrojë te Manchester United.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...