Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Manchester United i bindur për partnerin e Rrahmanit, gati të paguajë klauzolën

Interesimi i Manchester United mbrojtësin kampion të Italisë nuk është një lajm i ri. Kontaktet e para nisën që gjatë Kupës së Botës.

“Djajtë e Kuq” duan të marrin me çdo kusht Kim Min-jae, “yllin” e Napolit, partnerin e Amir Rrahmanit në mbrojtje.

Klubi anglez po përpiqet të programojë negociatat për ta mbyllur marrëveshje brenda tridhjetë ditëve të ardhshme.

Në gjysmën e parë të qershorit, në fakt mund të aktivizohet klauzola e largimit për 50 deri në 60 milionë euro e vlefshme për transferimin jashtë Italisë.

Lexo edhe:

Edhe një legjendë e futbollit të Koresë së Jugut, ish-futbollist i Manchester United për shtatë sezone, Park Ji-sung, ka folur me superlativa për Min-jae, duke e konsideruar atë gati për në Premier League.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...