Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Manchester United i heq “gradat” Harry Maguire, zgjedh kapitenin e ri

Bruno Fernandes është zyrtarisht kapiteni i ri i Manchester United. “Djajtë e Kuq” konfirmuan këtë të enjte se mesfushori portugez 28-vjeçar do të jetë kapiteni i parë i skuadrës, duke zëvendësuar në hierarki Harry Maguire.

Bruno Fernandes iu bashkua klubit të famshëm anglez në vitin 2020 nga Sportingu i Lisbonës dhe që atëherë ka shënuar 64 gola dhe ka dhënë 54 asistime në 185 ndeshje.

Lexo edhe: 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...