Merkato

Manchester United i shet mbrojtësin holandez Leverkusenit

Timothy Fosu-Mensah firmos me Bayer Leverkusenin. Futbollisti i Manchester United u shit tek “Aspirinat” për 1.8 milionë stërlina. Mbrojtësi 23-vjeçar largohet nga “Old Trafford” pasi ka shënuar 30 paraqitje në ekipin e parë për gjashtë sezone e gjysmë (këtë  sezon ka luajtur në vetëm tri ndeshje).

Gjatë kohës kur ishte pjesë e “Djajve të Kuq”, u huazua te Crystal Palace në 2017-18 dhe te Fulhami sezonin vijues, pasi trajnerët e United nuk u bindën për t’i ofruar një vend të rëndësishëm në skuadër.

Fosu-Mensah tani ka rënë dakord për një kontratë deri në vitin 2024 me klubin e Bundesligës, i cili aktualisht është i treti në tabelë dhe shpreson të sfidojë Bayernin për titullin.

23-vjeçari është i lumtur që po nis një etapë të re në karrierën e tij, me dëshirën e madhe për t’u treguar njerëzve se çfarë është në të vërtetë i aftë të bëjë. Ai kishte refuzuar ofertën e re trevjeçare të paraqitur nga United muajin e kaluar.

Lojtari holandez vlerësohet për shkathtësinë e tij dhe është i aftë të luajë në qendrër të mbrotjes, në të djathtë apo si mesfushor shkatërrues.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency