Merkato

Manchester United i vë çmim Pogbasë, por është përtej mundësive të Juventusit

Paul Pogba ka një çmim. Dhe sigurisht jo shumë klube kanë buxhet për ta përballuar blerjen e francezit. Manchester United, për t’i dhënë dritën jeshile largimit të kampionit të botës, kërkon 80 milionë euro. Një shifër më e ulët sesa 105 milionët që “Djajtë e Kuq” investuan për ta rrëmbyer nga Juvja në vitin 2016. Kuptohet që një ndryshim i tillë i çmimit vjen si pasojë e pandemisë dhe nga fakti që kontrata e tij përfundon në vitin 2022.

Palët nuk duken shumë të interesuara për të rinovuar, kështu që francezi po mendon për një aventurë të re. Kështu që drejtuesit e United, në mungesë të rinovimit, janë të detyruar të shesin këtë verë, për të mos e humbur pas një viti me parametër zero. 80 milionë mund të duken pak, por realisht është një shumë e majme për një lojtar që mund ta humbësh falas.

Çmimi i vendosur nga klubi anglez ndikon natyrshëm edhe tek Juvja. Rikthimi i Pogbasë në Torino është ëndrra e drejtuesve bardhezinj. Është tentuar edhe në sesionet e kaluara të merkatos, por kur nuk u arrit në vijën e finishit. Evolucioni i marrëdhënieve midis lojtarit dhe Manchester hapi një dritare të re për lamtumirën.

Kthimi i Allegrit është gjithashtu një faktor i rëndësishëm për kthimin e mundshëm të Paulit në Serinë A, pasi kanë punuar bashkë te “Zonja e Vjetër” në sezonin e 2014-16. Sidoqoftë, 80 milionë euro përfaqëson një investim përtej mundësive financiare që kanë në Continassa.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency