Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Manchester United kërkon Lautaro Martinez, “në pjatë” 80 milionë për Inter

Interi kap Milanin e Romën
Interi kap Milanin e Romën

Lautaro Martinez në shënjestër të Manchester United. Lajmi raportohet nga Football Insider sipas të cilit anglezët janë gati të ofrojnë 80 milionë euro për sulmuesin e Inter. Veç të tjerash argjentinasi i pëlqen së tepërmi tajnerit të United Ten Hag, që e konsideron Lautaron si lojtarin ideal për sulmin e tij, sidomos duke parë vështirësinë për të arritur te Harry Kane i Tottenham, të cilin Spurs e vlerësojnë 115 milionë euro.

Zikaltërit natyrisht nuk kanë ndër mend të privohen nga Lautaro me të cilin kanë një kontratë deri në 2026 të rinovuar një vit e gjysmë më parë. Vetë lojtari nuk po mendon në lidhje me mundësinë për të ndryshuar fanellë por është e kuptueshme që e e ardhmja e tij mund të varet nga kualifikimi në Champions League sezonin e ardhshëm.

Lexo edhe: 

Pa të ardhurat e Champions, Interi mund të detyrohet të sakrifikojë ndonjë nga lojtarët e rëndësishëm, Lautaro për të thënë të vërtetën nuk është në këtë listë, por gjithsesi situata financiare mund të detyrojë zikaltërit të shikojnë ofertë.

Me siguri 80 milionët e ofruar nga Djajtë e Kuq nuk do të konsideroheshin mjaftueshëm për një lojtar që edhe këtë vit është në kuotën e 21 golave dhe 8 asiste duke përfshirë kampionatin, Champions dhe Kupën e Italisë.

Te Interi do të vlerësojnë ofertat për Dumfries dhe ndoshta Bastonin, pa harruar akordin e ri që duhet gjetur për Lukakun, por gjithsesi me duelin e dyfishtë të gjysëmfinaleve të Champions me Milanin në prag, këto janë diskutime që nuk mund të bëhen në këto momente.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....