Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Manchester United kërkon të forcojë portën, emrin e ri e gjen në Premier League

Manchester United po kalon një moment të mirë në kampionat, kjo pasi mbylli vitin 2022 dhe nisi vitin e ri me fitore, ndërsa tani fokusi kthehet edhe nga merkato e janarit.

Klubi po punon dhe po mendon edhe për portën, ndërsa mediet angleze raportojnë për një operacion i cili mund mbyllet shumë shpejt.

Bëhet fjalë për portierin e Crystal Palace, Jack Butland, i cili më parë ka luajtur edhe për përfaqësuesen angleze, por që nuk po kalon një moment të mirë te “Shqiponjat”, kjo për faktin se në dy sezonet e fundit ka luajtur vetëm 10 ndeshje në Premier League, ndikuar edhe nga problemet fizike.

Interesimi për 29-vjeçarin vjen pasi huazimi i Dubravka-s përfundoi dhe tani trajneri Ten Hag kërkon një alternativë dhe anglezit i është komunikuar edhe pozicioni i tij dhe do të jetë i dyti në listë, pas spanjollit David de Gea.

Dëshira e anglezëve ishte portieri i Borussia M’gladbach, Yann Sommer, por për momentin është një mision i pamundur, pasi për të po interesohet seriozisht Bayern Munich dhe United është tërhequr nga gara për Sommer.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...