Premier League

Manchester United kthehet te fitorja dhe rimerr vendin e dytë

Manchester United bën detyrën në “Old Trafford” përballë Newcastle, duke fituar me rezultatin 3-1. “Djajtë e Kuq” rifitojnë pozicionin e dytë me 49 pikë, aq sa ka grumbulluar edhe Leicester City, por me golaverazh më të mirë. Diferenca me rivalët e Cityt-t, që kryesojnë Premier League-n, rikthehet 10 pikë.

Marcus Rashford shënoi golin e parë të sfidës pa u mbushur gjysmë ore lojë, por kundërpërgjigjja e Newcastle ishte e shpejtë me Saint-Maximin, i cili ktheu ekuilibrat në rezultat vetëm gjashtë minuta më vonë.

Në pjesën e dytë United e dominoi kundërshtarin, duke shënuar dy gola me James (57’) dhe Bruno Fernandes me 11-metërsh (75’).

Për Newcastle kjo ishte humbja e dytë radhazi, ecuri që e mban në një pozitë delikate pranë zonës së rënies nga kategoria.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency