Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Manchester United në kolaps total, Eriksen: Na duhet pak fat që të kalojmë këtë krizë

Manchester United duket se është në një kolaps të vërtetë, qoftë në rezultate, por edhe në situatën brenda në klub, siç është marrëdhënia e tensionuar mes trajnerit Ten Hag dhe sulmuesit Jadon Sancho apo rasti i Antony që ka probleme me drejtësinë.

Së fundmi “Djajtë e Kuq” u mundën nga Brighton në kampionat, gjë që shkaktoi protesta në radhët e tifozëve.

Lexoni edhe:

Pas ndeshjes, mesfushori Christian Eriksen analizoi me hidhërim situatën dhe u përpoq të shpjegonte arsyet e vështirësive të skuadrës.

“Është një humbje e rëndë, duhet të analizojmë veten. Kemi ndryshuar disa gjëra, por jemi të zhgënjyer”-tha ai për mediet britanike.

Më tej lojtari danez shtoi se skuadrës së tyre u duhet pak fat që të kalojnë momentin ku ndodhen.

“Na mungojnë gjërat e vogla, pak fat. Ne kemi nevojë për këtë për të kapërcyer krizën”-deklaroi Eriksen.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...