Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Manchester United në shitje, Hamilton në “pole position”

Manchester United mund të ndryshojë pronësinë në muajt e ardhshëm.

Glazers kanë nxjerrë klubin në shitje dhe ndër blerësit e mundshëm është edhe kampioni i Formual 1, Lewis Hamilton, në bashkëpunim me mikun e tij Sir Jim Ratcliffe, pronar i kompanisë Ineos, biznes së cilit britaniku i është bashkuar së fundmi.

Në të kaluarën, piloti britanik, së bashku me të njëjtën kompani, kishin tentuar të blinin Chelsea-n, përpara se “blutë” e Londrës të kalonin në pronësi të Todd Boehly.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...