Premier League

Manchester United nis përgatitjet, Solskjaer pret edhe 3 përforcime

Manchester United ka mbërritur në Australi, ku ehe do të nisë përgatitjet për sezonin e rij, ndërsa me skuadrën kanë udhëtuar edhe Paul Pogba e Romelu Lukaku, dy emra që me shumë gjasa do të largohen nga “djajtë e kuq” këtë verë.

Për mesfushorin francez po shfaq interes të fortë Reali i Madridit, teksa nuk mbetet pas as Juventusi, ndërsa sulmuesi belg kërkohet me ngulm nga Antonio Conte, te Interi i tij, por momentalisht që të dy janë në dispozicion të trajnerit Solskjaer.

Sa i përket merkatos në hyrje, Manchester United ka afruar Aaron Wan Bissaka nga West Ham, për shumën e 56 milionë paundëve dhe uellsianin Daniel James nga Swansea, për shifrën e 15 milionë paundëve, ndërsa priten të paktën edhe 3 afrime të tjera deri para nisjes së kampionatit.

Kështu mediat në Angli raportojnë se drejtuesit e klubit i kanë premtuar trajnerit norvegjez Solskjaer se do t’i sjellin një qendërmbrojtës me eksperiencë dhe në rast largimi të Pogba e Lukau, do të vijnë edhe një mesfushor e një sulmues.

Sa i përket mesfushës, “djajtë e kuq” kanë bllokuar serbin e Lazios Sergei Milinkoviç-Saviç, pasi kanë arritur marrëveshjen me bardhekaltrit, për shifrën e 80 milionë eurove, por nuk do të bëjnë asnjë hap përpara, pa u larguar Pogba.

Në mbrojtje alternativat janë më të pakta, pasi De Ligt ka refuzuar t’u bashkohet “Djajve të Kuq”, ndërsa Skriniar konsiderohet i pashitshëm nga Interi, duke komplikuar punën e drejtuesve të klubit anglez, ndërsa në sulm, favorit mbetet Aubameyang, i cili pritet të lërë Arsenalin këtë verë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency