Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Manchester United shet portierin te Crystal Palace, e zëvendëson me një turk

Dean Henderson do të jetë portieri i ri i Crystal Palace. Pas kthimit te Manchester United nga huazimi i tij te Nottingham Forest, portieri nuk është pjesë e planeve të Erik ten Hag, i cili kërkoi dhe mori André Onanën.

Portier i dytë te “Djajtë e Kuq” do të jetë turku Altay Bayindir, i cili do të transferohet në “Old Trafford” nga Fenerbahçe.

Lexoni edhe:

Operacioni do të finalizohet menjëherë pas shitjes së Hendersonit, i cili sot ka përfunduar testet mjekësore me londinezët. Manchester United do të përfitojë 20 milionë stërlina nga kartoni i “gardianit” anglez.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...