Merkato

Manchester United synon t’i rrëmbejë Juves “yllin” holandez

Manchester United është gati t’i ofrojë holandezit Matthijs de Ligt një rrugë shpëtimi nga Juventusi, nëse qendërmbrojtësi do të vazhdojë të vuajë në Serinë A.

Kështu shkruan “DailyMail”, që analizon situatën e 20-vjeçarit në radhët e “Zonjës së Vjetër”. De Ligt ishte një nga emrat më të lakuar në merkaton e futbollistëve verën e kaluar, por në fund ai hodhi poshtë ofertat e shumë klubeve të mëdha, për t’iu bashkuar Juventusit, që shpenzoi plot 67.5 milionë stërlina për ta shkëputur nga Ajaxi.

Sidoqoftë, “tulipani” nuk ka arritur të përshtatet si duhet gjatë sezonit të tij të parë dhe të vështirë në Serinë A. Ai e humbi vendin e titullarit, të cilin ia rrembeu Demiral, por lojtari turk u dëmtua në janar.

United, kuptohet, po e vëzhgon me shumë kujdes situatën dhe, në rast se Juvja do të të vendosë të shkurtojë shpenzimet (de Ligt është i dyti më i paguar, pas Ronaldos), do të hidhet në sulm për holandezin.

United ka mjaft alternativa në qendër të mbrojtjes. Verën e kaluar harxhoi 80 milionë stërlina për Harry Maguire, që iu bashkua në këtë pozicion emrave të tillë si Victor Lindelof, Eric Bailly, Axel Tuanzebe dhe Phil Jones. Sidoqoftë, me Chris Smalling të vendosur të largohet përfundimisht, pas një sezoni huazimi te Roma, dhe me Jones që ka të ngjarë ta ndjekë atë larg “Old Traffordit” gjatë verës, United mund hidhet sërish në treg për një tjetër qendërmbojtës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency