Premier League

Manchester United “treni i fundit” i zonës Champions për Tottenhamin

Pas një sezoni me oshilacione të shumta, Tottenham do të presë pasditen e sotme Manchester United në Londër, në sfidën më të rëndësishme të javës, që është edhe “treni i fundit” i zonës Champions për vendasit.

Një javë më parë djemtë e Jose Mourinhos nuk shkuan përtej barazimit 2-2 në transfertën ndaj Newcastle, pasi pësuan dy gola naivë, që habitën jo pak edhe trajnerin portugez megjithatë sot kanë mundësi të ringrihen përballë “djajve të kuq”.

Me 8 ndeshje për t’u luajtur deri në fund, Manchester United është në pozita komode në zonën Champions, pasi ruan vendin e dytë me 60 pikë, ndërsa Tottenham është i dënuar të fitojë pë të ruajtur hapin e Chelsea-t dhe Liverpoolit.

Me Hueng Min Son të rikuperuar, Mourinho pritet të hedhë nga minuta e parë treshen e përbërë nga koreano-jugori, kapiteni Harry Kane dhe sulmuesi uellsian Gareth Bale, të cilët do të kenë misionin të thyejnë mbrojtjen e ‘djajve të kuq”.

Nga ana tjetër vlen të theksohet se Manchester United është një skuadër specialiste për të shënuar në minutat e fundit të ndeshjes, ashtu siç është e kundërta për Tottenhamin, që pëson thuajse gjithmonë kur i afrohet finishit.

Në mbrëmje në Supersport do të vijë sfida Sheffield United-Arsenal, një përballje pa ndonjë rëndësi të veçantë për të dy ekipet, pasi londinezët janë jashtë garës për një vend në kompeticionet europiane, ndërsa vendasit thuajse kanë siguruar rënien një kategori më poshtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency