Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Mancini e nis me humbje aventurën, Arabia Saudite bie në “St. Jame’s Park”

Aventura e Roberto Mancinit në pankinën e Arabisë Saudite nis me humbje.

Përfaqësuesja saudite u mposht në “Saint James’s Park” përballë Kosta Rikës me rezultatin 1-3.

Lexoni edhe:

Calvo në minutën e 12′ dhe Ugalde në minutën e 32′ vulosën pjesën e parë për Kosta Rikën, ndërsa Al-Bulayhi ngushtoi diferencat në minutën e 68′, por Leal mbylli llogaritë në fundin e kohës së rregullt.

Kjo ishte sfida e parë e italianit Roberto Mancini në stolin e Arabisë Saudite, ndërsa më 12 shtator, ish-trajneri i Italisë do të kërkojë kthesën në takimin tjetër miqësor, atë ndaj Koresë së Jugut.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...