Euro 2020

Mancini: Europiani na mungon prej kohësh, kam një dyshim për formacionin

Roberto Mancini ka folur në prag të ndeshjes që Italia do të luajë ndaj Greqisë në “Olimpico” të Romës, ku “të kaltrit” mund të sigurojnë edhe matematikisht një vend për në Kampionatin Europian 2020, në rast se ia dalin të marrin 3 pikët.

“Do të jetë një ndeshje e vështirë, të cilën duhet ta fitojmë, pasi Europiani na mungon prej shumë kohësh dhe këtë herë duhet të tentojmë triumfon. Ka ende shumë kohë për të menduar për Katar 2022, pasi fillimisht kemi ndeshjet eliminatore dhe pastaj Kampion atin Europian”, deklaroi Mancoi.

Sa i përket formacionit, tekniku i Italisë pranoi se e ka ndarë mendjen për futbollistët që do të hedhë në fushë ,përveç një dyshimi të vogël në mesfushë, ndërsa komentoi edhe idenë e përfshirjes së Gianluca Vialit në grupin drejtues të kombëtares.

“Për formacionin thuajse e kam ndarë mendjen. Kam dyshime vetëm për njërin mes Barellës dhe Bernardeschit, por do ta vendos para ndeshjes. Sa i përket Viallit, më pëlqen ideja që të jetë i përfshirë, pasi është një mik i imi dhe do të na bëhej qejfi të gjithëve si staf”, tha trajneri i Italisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency