Serie A

Mancini me koronavirus, Smalling me probleme fizike, Fonseca “në hall” para Milanit

Kryesfida e javës në kampionatin italian do të jetë përballja mes Romës e Milanit, planifikuar për të hënën në mbrëmje, ndërsa trajneri i verdhekuqve, Paulo Fonseca po përballet me probleme në përgatitjen e kësaj ndeshjeje.

Kjo pasi mbrojtësi Gianluca Mancini ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit dhe u është bashkuar të infektuarve të tjerë si Diawara e Calafiori, pasi asnjë prej tyre nuk do të jetë në dispozicion të teknikut portugez për sfidën e të hënës.

Përveç Mancinit, në mbrojtje nuk do të jetë as anglezi Chris Smalling, që vijon të ketë probleme muskulore dhe nuk ka kryer ende asnjë seancë të plotë stërvitore me grupin, ndaj në prapavijë tekniku Fonseca do të ketë në dispozicion vetëm Kumbullën dhe Ibanez.

Pikërisht për këtë arsye ai do të duhet të ndryshojë skemën dhe të luajë me 4 në prapavijë, ose të rikthejë në formacion njërin mes Fazios e Juan Jesus, futbollistë që nuk i ka në planet e tij, por që nevoja mund ta detyrojë t’i aktivizojë nga minuta e parë.

Gjasat më të mëdha janë që t’i besohet një vend në formacion argjentinasit Fazio, për vetë faktin se bëhet fjalë për një mbrojtës shtatlartë dhe dominues në luftën në ajër dhe kështu do të mund të përballet mjaft mirë me një sulmuesi si Ibrahimovic.

Roma vjen në këtë takim pas dy fitoresh, një barazimi dhe një humbjeje në tavolinë, ndërsa Milani njeh vetëm suksese, pasi ka fituar në të katër përballjet e zhvilluara dhe kryeson kampionatin me 12 pikë të plota.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency