Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mancini: Në nëntor do të vuajmë duke parë Botërorin nga shtëpia, shpëtojmë vetëm kur të mbarojë

Për të dytën herë radhazi, Italia dështoi të kualifikohej në fazën finale të një Botërori teksa axurrët janë të detyruar ta shohin kompeticionin më të rëndësishëm nga televizioni. Vetë trajneri i kombëtares së Italisë, Roberto Mancini e pranon se italianët do të vuajnë në periudhën nëntor-dhjetor duke i ndjekur ndeshjet nga shtëpia, ndërsa shton se vuajtjet do të përfundojnë vetëm kur të mbarojë Botërori.

“Muaji i ardhshëm nuk do të jetë i lehtë për italianët, të shohësh Botërorin pa Italinë është e vështirë. Sidomos për mua dhe stafin teknik të kombëtares, ndoshta lojtarët mund ta kalojnë pak më lehtë pasi luajnë me skuadrat e tyre dhe zhgënjimi mund të jetë zbehur disi.

Por, unë e di që do të jemi më mirë vetëm kur kampionati Botëror të përfundojë, por e pranoj se do të jetë shumë e vështirë të shohim ndeshjet nga televizioni”, tha Mancini.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...