Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mancini: Rikthimi në krye të një klubi? Jo, tani po mendoj për tjetër gjë

“A mendoj për një rikthim në drejtimin e një klubi? Jo, Nations League është një muaj larg dhe unë jam duke menduar për këtë.”-kështu deklaroi trajneri i Italisë, Roberto Mancini, ndërsa u pyet nga mediet italiane në “Javën e futbollit” në Milano.

Ndërsa më tej, i pyetur për të rejat nga ekipi i përfaqësueses italiane, tekniku theksoi se nuk është një moment i mirë sa i përket sulmit.

Lexo edhe: 

“Çfarë ka të re nga skuadra? Nuk mendoj se shumë, kampionati po u jep emër disa djemve që po bëjnë mirë. Sigurisht që nuk është një kohë e lehtë për fazën sulmuese, nuk ka shumë lojtarë dhe ata që kemi kanë pasur probleme, por ka edhe një muaj kohë.”-deklaroi Mancini.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...