Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mancini: Trajnerët italianë janë më të mirët në botë!

Për Roberto Mancinin trajnerët italianë janë më të mirët në të gjithë botën.

Duke folur për mediet pas përfundimit të seancës stërvitore të ekipit të tij, përpara ndeshjes miqësore Shqipëri-Itali që do të luhet këtë të mërkurë, 16 nëntor, në orën 20:45 në “Air Albania”,  tekniku theksoi se italianët janë trajnerët më të mirë.

Trajnerët italianë janë më të mirët në botë, shkolla Coverciano ishte e para dhe e është bërë shkollë për të gjithë botën.”-tha tekniku.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...