Serie A

Mandzukic përfundon jashtë radarëve, i sigurt largimi nga Juvja

Jashtë listës së Championsit dhe prej kohësh emri e tij nuk ndodhet as në listën e lojtarve të grumbulluar për sfidat e kampionatit. Është zhdukur nga radarët prej gati 1 muaji dhe tashmë duket se nuk ka më kthim pas, Mario Mandzukic me shumë gjasa do t’i japë lamtumirën Juventusit gjatë meraktos së janarit. Me herët sulmuesi refuzoi disa oferta që kishin ardhur drejt tij më konkretisht nga Katari, teksa tashmë duket se nuk do të përsëritet e njëjta gjë.

Situata e Mandzukic tek bardhezninjtë ka marrë një drejtim të çuditshëm, pasi për Allegrin kroati ishte një ndër lojtarët më të rëndësishëm, i cili ka dhënë një kontribut te madh në sukseset që ka korrur “zonja e vjetër”, por pavarësisht fakteve për teknikun aktual të kampionve të Italisë, Maurizio Sarri, sulmuesi nuk shihet me si një njeri thelbësor për skemat e ekipit. Jahstë listës së Champions-it, Sarri ka lënë edhe mesfushroin Emre Can, por ky i fundit ndryshe nga Mandzukic është aktivizuar në kampionat siç ndodhi në ndeshjen kundër Interit, teksa për kroatin ende nuk ka ndodhur një gjë e tillë. 162 ndeshje dhe 44 me fanellën e bardhezinjve Mandzukic e ka thuajse të pamundur të gjejë minuta.

Në janar kroati mund të transferohet tek Manchester United me Juventusin që do të përpiqet të shfrytëzojë sulmuesin për të provuar rikthimin e Pogba në Torino.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency